cinematographua (cinematographua) wrote,
cinematographua
cinematographua

Украинские телеканалы?Кому належать українські телеканали?

-  "1+1", "1+1 International", Сіті, УНІАН ТБ, "2+2" "ТЕТ"належать власнику медіа-холдингу "Главред-медіа", в який входять щоденники "Газета по-київськи", "Новая", "Известия в Украине", суспільно-політичні тижневики "Главред" та "Профіль", президенту футбольного клубу "Дніпро", члену наглядових рад Приватбанку, нафтопереробного комбінату "Нафтохімік Прикарпаття", а також нафтовидобувної компанії "Укрнафта" Ігорю Коломойському;

-  Новий канал, СТБ, ICTV, М1, М2, КУЙ ТБ входять до групи StarLightMedia, власником якої є Віктор Пінчук. Він також володіє  щоденною газетою "Факты и комментарии", тижневиком "События и люди", акціями трьох радіомереж - "Русское радио", Хит-FM і Кiss-FM – та видавництвом "Економіка", яке видає газету "Дело" та "ІнвестГазету";

-  "Інтер", "Інтер+", "MTV Україна", "Ентер", "Ентер Фільм", К1, К2, МЕГА, НТН входять у U.A. Inter Media Group Limited, що належить власнику ІА "Українські новини", голові СБУ Валерію Хорошковському;

-  ТРК "Україна", ТК "Футбол", ТК "Футбол +", "Донбас" входять до "Медіа Групи Україна", 99,999% акцій якої  належать групі "Систем Кепітал Менеджмент" нардепа Рината Ахметова (включаючи інтернет-холдинг Digital Ventures (портал Точка.net) та кілька друкованих видань (газета "Сегодня" та інші)).

З вищенаведених даних можна зробити висновок, що більше 20 каналів нашої держави сконцентровані у руках 4 (!!!) осіб. Так, є ще 5 канал, власником якого є Петро Порошенко, ТВі, що належить, якщо я не помиляюсь, Гусинському, та багато інших, нішевих. Однак вони не мають такого покриття і, відповідно, впливу на громадськість, як вищезазначені.

Українська мова в телеефірі

 

Прикро, але із сумом доводиться констатувати, що російська мова потроху починає витісняти українську з національного телеефіру. На провідних вітчизняних каналах ми бачимо ведучих, які не володіють і просто не здатні грамотно говорити державною мовою. І це уже питання до власників, топ-менеджменту каналів, а також членів Нацради, які і приймають на своїх засіданнях рішення щодо відсотку мовлення державною мовою.

Пригадую, як нещодавно при перегляді футбольного поєдинку на одному із провідних телеканалів України помітив халатність, непрофесіоналізм та просто безграмотність на екрані. У перерві поєдинку на екрані з’явилась статистика матчу (відсоток володіння м’ячем, голи, кутові, тощо). І у графі картки було написано не "червоні картки", а "красні картки".  І подібних випадків безліч.   

Завдяки телеканалу "Інтер" в українському ефірі ми знову побачили Дмитра Нагієва, давно забутого і, таке враження, знайденого невідомо де Отара Кушанашвілі. Я вже не говорю про те, що Лазарєв, Волочкова, Пугачова, Галкін перекваліфікувались у ведучих українського телебачення. Виходить, україномовних ведучих відшукати не вийшло!  

СТБ пригрів у себе російську ведучу Анфісу Чехову, однак попри це саме вищезазначений канал почав практику "вирощування" своїх ведучих. Як приклад можна навести ситуацію з учасницею "Х-фактора" Іриною Борисюк, яка не так давно стала ведучою провідного телеканалу України. У лютому місяці поточного року пані Ірина почала вести проект каналу СТБ "Танці з зірками". Однак, на мій погляд, почувалася в кадрі півфіналістка "Х-фактора", м’яко кажучи, не по собі.

Та попри це, у даний час як ніколи потрібно відкривати нові обличчя на українському ТБ і практику СТБ я цілком підтримую. Керівництво вищезазначеного каналу створило свій продюсерський центр, який успішно функціонує і дозволяє залучати "своїх" людей до різноманітних проектів і шоу. Так, уже більш-менш відомі люди, які брали участь у СТБшних шоу, автоматично потрапляють у інші проекти вищезазначеного каналу. Цим самим канал забезпечує собі стабільну глядацьку аудиторію, а учасникам – додатковий піар. Погодьтесь, хід дуже продуманий, адже якщо глядач фанатіє чи просто симпатизує якійсь людині, а-ля Саша Кривошапко, то їй буде цікаво за нею спостерігати у різноманітних проектах: у одному він співає, у іншому – танцює, у ще іншому – рибалить і т.д.

Однак із Іриною Борисюк було трішки не так.

Володимир Бородянський, директор правління телеканалу СТБ, вирішив задіяти її у проекті "Танці з зірками" у якості ведучої. І фактично у Іри почалось зовсім інше життя. Вона отримала просто шалений кредит довіри від керівництва СТБ та цікаву роботу. Але, на мій погляд, Ірині потрібно було дати трішки іншу роботу, не у прямому ефірі, до якого вона безсумнівно сумлінно готувалась. Адже прямий ефір – це стрес та просто шалена відповідальність і мені здається, що у випадку Ірини керівництву СТБ необхідно було дати їй можливість просто попрацювати у кадрі з суфлером, довірити місце ведучої у програмі, яка виходить у запису. Мені здається, це було б більш логічніше.

Звичайно, мені невідомо, як було насправді і якими факторами керувався Бородянський і компанія щодо пані Борисюк, але їх практику я цілком підтримую і ставлю у приклад іншим каналам.

Так, мені можна заперечити і поставити у приклад телеканал "Інтер", який ще у 2006 році започаткував медіаосвітню програму "Інтершкола". Однак ситуація там така, що навіть після навчання, яке виливається у кругленьку суму, та успішного закінчення випускники поповнюють лави кадрового резерву телеканалу "Інтер". І що далі із ними відбувається – доводиться тільки здогадуватись.

Щоб не шукати пригод на свою голову з усілякими програмами на кшталт "Інтершколи", можна піти вчитися у ВНЗ й здобути там профільну освіту. Однак, на жаль, ми живемо у такий час, що наявність диплому в житті ще нічого не вирішує, та й якість освіти залишає бажати кращого. Телеканалам, у свою чергу, потрібні спеціалісти із досвідом роботи та знаннями, яких фактично у вузах не дають, а якщо й дають, то досить поверхневі. Тому народ й шукає щастя на всіляких курсах від каналів з надією на подальше працевлаштування. Звичайно, після закінчення ВУЗу можна пробувати стукати в усі двері із сподіванням на "авось", однак "авось" може виявитись Першим національним, який, у свою чергу, нічого путнього запропонувати не зможе. Виходить, щоб влаштуватись на канал потрібно мати зв’язки або сподіватись на шалене везіння, адже гендиректору каналу вигідніше взяти на роботу уже розпіарене обличчя, заплатити йому купу грошей і забезпечити собі більш-менш нормальний телеперегляд, рейтинг і, відповідно, дохід. Саме тому нам з вами й доводиться спостерігати за тим, як співаки із сусідніх держав стають ведучими українського ТБ.

Tags: телеканалы
Subscribe

promo cinematographua декабрь 29, 2016 19:15 122
Buy for 100 tokens
Что смотрят Блогеры ЖЖ? Это новый проект который поможет блогерам Живого Журнала поделиться своими предпочтениями или дать советы по просмотру Кинофильмов или Телесериалов. Возможно вы найдете друзей с такими же кино пристрастиями. Время от времени мы будем создавать список самых популярных…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments